Azja,  Podróże świat

Krabi – weekendowy market i tajski masaż

Krabi to niewielkie, spokojne miasteczko położone w prowincji Krabi nad rzeką o oryginalnej nazwie – Krabi. To swoista baza wypadowa na wiele okolicznych wysp m.in. na popularną wyspę Ko Phi Phi, „niebiańską” Maya Bay czy rajską Railay Beach. Zazwyczaj turyści spędzają tu jedną noc i ruszają dalej, ale nie my. Travelińscy postanowili, wbrew regułom, zostać w Krabi na 5 nocy co spotkało się ze zdziwieniem i konsternacją obsługi hotelu, w którym się zabookowaliśmy. No może samo Krabi nie grzeszy pięknością i wielkością, ale ma wiele zalet, które można poznać zostając dłużej.

atrakcje Krabi
atrakcje Krabi
atrakcje Krabi
Codzienny market
atrakcje Krabi
atrakcje Krabi

Uwagę przyciągają też oryginalne i nietypowe sygnalizacje świetlne umieszczone na niektórych skrzyżowaniach.

Krabi Town Signal
Krabi Town Signal

Przede wszystkim nie ma natłoku turystów jak w Bangkoku. Spacerując po mieście czuliśmy się tak, jakbyśmy byli tu sami. Niedaleko naszego hotelu codziennie od 17 otwierał się „street food”, gdzie w jednym miejscu można było zjeść pysznego pad thaia, świeżą rybę, kolorowe, smażone na głębokim tłuszczu szaszłyki, kurczaka na patyku i niesamowite owoce morza z różnego rodzaju mulami na czele. Trafialiśmy do miejsca wyglądającego jak swego rodzaju stołówka, czy gar kuchnia, w której lokalsi spożywali posiłki. Zgodnie z zasadą „jedz tam gdzie jedzą mieszkańcy”, zatrzymaliśmy się na mały obiad. Jedzenie oczywiście było przepyszne i przy tym bardzo proste np. ryż z kawałkami kurczaka i do tego świeżo wyciskany sok. Ponad to wieczorami odwiedzaliśmy nocne markety, gdzie można było kupić w zasadzie wszystko, jedzenie, ubranie, suweniry.

Walking Street Market

Największe wrażenie zrobił na nas weekendowy targ, tzw. Walking Street Market, który rozpoczyna się w piątek, a kończy w niedzielę. W tym czasie na zamkniętych dla ruchu samochodowego ulic jest gwarno, gorąco, jest kolorowo, jest muzyka i są niesamowite zapachy świeżo przyrządzanego jedzenia. I naprawdę można było kupić tu wszystko, a słowa „recykling” i „hand made” nabierają tu wyjątkowego znaczenia.

atrakcje Krabi
walking street market

Najlepszy street food 🙂

atrakcje Krabi
Nocny targ – Krabi
atrakcje Krabi
walking street market

Wat Kaew Ko Wararam

W samym Krabi warto odwiedzić świątynię Wat Kaew Ko Wararam. Niesamowite, śnieżnobiałe fasady budynków z ciemno-granatowym wykończeniem dachów dopełniają umieszczone wzdłuż schodów złote smoki. Ten niewielki kompleks sprawia wrażenie jakby dopiero co został odmalowany, a ta nieskazitelna biel aż bije po oczach. Złota jest zdecydowanie mniej w porównaniu ze świątyniami w Bangkoku, dlatego wygląd Wat Kaew Ko Wararam jest taki niczym niezmącony, spokojny, taki wręcz skromny.

Wat Kaew Ko Wararam
atrakcje Krabi
Wat Kaew Ko Wararam
atrakcje Krabi
Krabi – Wat Kaew Ko Wararam
atrakcje Krabi

Atrakcje Krabi – Tajski masaż

Nasz spokojny i leniwy pobyt w Krabi zakończyliśmy praniem, najedzeniem się na zapas – chociaż podobno się nie da 😉 i klasycznym thai massage u dyplomowanej masażystki. Nawet Blanka skorzystała z masażu, po tym jak zrobiła awanturę, że Pani dotyka mamę;)

atrakcje Krabi
Thai massage

Z Krabi wybraliśmy się na jednodniową, zorganizowaną wycieczkę na pobliskie, niebiańsko-rajskie plaże… ale o nich i przygodzie z małpami w następnym wpisie.

Jesteśmy tu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *